راه حل های روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس در نمایندگی کرج بیست و چهار/آبان

بهترین روش برای این کار تست درایور وای فای لپ تاپ است که باید مناسب با نسخه سیستم عامل باشد

 راه حل های روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس در نمایندگی کرج 
اگر مشکل روشن نشدن وای فای لپ تاپ دارید این مقاله به کاربران کمک می کند تا عدم شناسایی وای فای توسط لپ تاپ بررسی کنیم و راه حل های روشن نشدن وای فای را به شما کاربران آموزش میدهیم تا به راحتی بتوانید لپ تاپ خودتان را به وای فای متصل کنید . 
تاکنون به این فکر کردید که لپ تاپ بدون اینترنت چه فایده هایی دارد؟ زمانی که نمی‌توان لپ تاپ را به وای فای وصل کرد این سوال به ذهن می‌رسد که در واقع متصل نشدن به وای فای لپ تاپ کارایی آن را کاهش می دهد به همین دلیل هیچ کاری جز چرخیدن در بین فولدرها نمی‌توان انجام داد . 
- دلیل اینکه وای فای لپ تاپ روشن نمی شود 
زمانی که وای فای لپ تاپ روشن نمی شود باید بررسی کرد که لپ تاپ روی حالت پرواز نباشد زیرا با روشن بودن حالت پرواز تمامی ارتباطات از جمله وای فای خاموش خواهد شد. و در روشن نشدن وای فای لپ تاپ مهمترین مشکل در مورد اختصاص آی پی، DNS CACHE، غیر فعال شدن وایرلس لپ تاپ، تنظیمات آنتی ویروس و اختلال درایوهای شبکه و ... است . 
ساده ترین روشی که کاربران در این زمان انجام می‌دهند خاموش کردن مودم و ریستارت کردن لپ تاپ است و زمانی که تمام این روشها را انجام دادید و مشکل لپ تاپ شما حل نشد راه های تخصصی تری برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد که توسط متخصصین تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج بررسی میکنیم . 
- حل کردن مشکل روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس 
برای حل کردن مشکل روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس اول از windows troubleshooter استفاده کنید که بعد از ریستارت کردن لپ تاپ و روشن وخاموش کردن مودم وایرلس این روش ساده ترین راه حل برای مشکل روشن نشدن وای فای لپ تاپ است .
به طوریکه روی آیکون وای فای راست کیلیک کنید و گزینه windows troubleshooter را انتخاب کنید. 
خود برنامه عیب یابی ویندوز دلیل عدم شناسایی وای فای را پیدا کرده و برطرف میکند . 
- فلش یا پاک کردن DNS و راش در روشن کردن وای فای 
یکی از مشکلات روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس پر شدن DNS CACHE )حافظه (DNS است که امکان دسترسی به شبکه را نمی‌دهد که آدرس وب سایت ها همه به صورت کد  IPتنظیم و تعیین می‌شوند که کاربران راحت تر برای پیدا کردن سایتی که مورد نظرشان است پیدا شود که بخاطر حفظ کردن این همه کد آی پی ،DNS   مسئول ترجمه و متصل کردن این قسمت است و با هر اسم سایتی و برای دسترسی راحت کاربران جستجو می کند و دلیل اینکه DNS  مانع از وصل شدن وای فای لپ تاپ می‌شود افزایش حجم ذخیره شده DNS می باشد که با پاک کردن این حافظه باعث رفع مشکل و روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس می شود .
مراحل پاک کردن حافظه DNS به روش زیر است : 
در نوار جستجوی ویندوز با وارد کردن کلمه cmd گزینه  command promptنمایش داده می شود و سپس کلیک راست می کنید و گزینه  Run as administraito را انتخاب میکنید ودستورات ipconfig/release از پنجره cmd تایپ میکنید و enter را می زنید و سپس ipconfig/renewwifi  را مجدد تایپ کرده و دوباره enter میزنید ودر آخرipconfig/flushdns  را دوباره تایپ میکنید وenter میزنید وسپس پمجره cmd  را بسته و اتصال به وای فای را امتحان کنید . 
تعویض باند مودم جهت روشن شدن وای فای لپ تاپ 
اگر شما کاربران از مودم‌های دوبانده (2آنتنه) استفاده می کنید و ویندوز لپ تاپ تان ۸ است باید باند مودم خود را GHz 5 قرار دهید زیرا باعث می‌شود مودم در بیشتر زمینه‌ها سریع‌تر عمل ‌کند ولی اگر از لپ تاپ های قدیمی عبور از موانع و پشتیبانی ضعیف‌تر عمل می کند .پس بهتر است تنظیمات مودم را تغییر دهید و کانال های انتخابی از کانال های 1.6 یا 11 انتخاب کنید که تنظیمات کانال مودم مودم در خود ویندوز وجود دارد . 
* این تنظیمات برای هر مدل مودم ای متفاوت است . 
برای تغییر کانال های مودم ابتدا باید درآیکون کنترل پنل به قسمت  network and internet بروید و بر روی گزینه open network and sharing center کلیک کرده و گزینه  change adapter settingرا انتخاب کنید و بر روی وای فای خود کلیک راست کنید و گزینه  Properties را انتخاب کنید و در پنجره  wifi-properties که برای کاربر باز می شود گزینه  configure را انتخاب کنید و در تب advance از قسمت  propertiesگزینه  WZC channel number IBSSرا انتخاب کنید و از منوی  value
کانالهای 1.6 یا11 را انتخاب کنید و سپس ok و مجدد اتصال به وای فای را امتحان کنید . 
 -نصب دوباره درایوهای شبکه لپ تاپ ایسوس
یکی دیگر از احتمالات در جهت متصل نشدن وای فای لپ تاپ نصب نبودن درایور های شبکه ای که نقش مهمی در وصل شدن لپ تاپ به وای فای است. و بعد از اینکه از عدم نصب بودن درایور شبکه روی لپ تاپ اطمینان داشتید می توانید درایور های لپ تاپ را به روز رسانی کنید که اختلال در شبکه یا آپدیت نکردن درایو های شبکه باعث بروز مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ می شود وباز اگر لپ تاپ به وای فای وصل نشد درایورهای شبکه را حذف کرد و دوباره نصب کنید . 
* در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ جهت به روز رسانی درایور کارت شبکه امکان دسترسی به اینترنت وجود ندارد . 
- بهترین روش برای این کار ابزار Drive updaterاست که در صورت خاموشی دستگاه هم نسخه های به روز را دریافت می کند. 
-غیرفعال کردن موقت آنتی ویروس لپ تاپ . 
اگر از آنتی ویروس استفاده می‌کنید موقتا آن را غیر فعال کنید و به فعال بودن یا نبودن آن روی وای فای توجه کنید زیرا گاهی اوقات تنظیمات آنتی ویروس باعث روشن نشدن وای فای لپ تاپ می شود و اگر لپ تاپ به وای فای متصل شد مشکل از آنتی ویروس لپ تاپ شما بوده است . 
نمایندگی لپ تاپ ایسوس در کرج 
یکی از حرفه ای ترین مراکز فروش و تعمیرات انواع مدلهای لپ تاپ ایسوس نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج که کارشناسان غیر از فروش لپ تاپ ایسوس خدمات پس از فروش فوق العاده به کاربران ارائه می دهند .

 

نظرات

نظر خود را اضافه کنید