تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس در نمایندگی کرج بیست و هفت/آذر

در نمایندگی لپ تاپ ایسوس با اهمیت ال سی دی لپ تاپ و مشکلات متعددی که سبب خرابی آن می‌شود آشنا شوید

اهمیت ال سی دی در لپ تاپ:

برخی از اجزای لپ تاپ که می‌توان به آنها اعضای اصلی هم گفت، از اهمیت بسیاری در دستگاه برخوردار هستند. به گونه ای که در صورت عدم وجود آن جز از لپ‌تاپ و یا خرابی آن، دیگر نمی‌توان هیچ گونه استفاده ای از دستگاه خود داشته باشید. ال سی دی یا همان صفحه نمایش، یکی از این اجزا می باشد که سلامت آن از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در صورت آسیب دیدگی دیگر نمی‌توان از آن لپ تاپ استفاده کرد. 
ال سی دی یا همان صفحه نمایش، در صورت آسیب دیدگی می تواند کاملا خاموش و یا از کار بیفتد. معمولاً مشکلات مربوط به ال سی دی لپ تاپ مشکلات سخت افزاری هستند و در موارد اندکی مشاهده می کنیم که خرابی ال سی دی در اثر اختلالات نرم افزاری بوده باشد. 
گاهی اوقات ضربه های وارد شده به ال سی دی لپ تاپ ضربه های جزئی هستند اما در نهایت باعث مشکلات جدی می شوند. در واقع این تجربیات نشان دهنده حساسیت زیاد صفحه نمایش می باشند و البته باید این نکته را بدانید که وارد شدن ضربه های جزئی به قسمت های ال سی دی که دارای حساسیت بیشتری هستند، می تواند باعث خرابی های جدی و هزینه های سنگین شود. در ادامه بیشتر به عوامل آسیب دیدگی ال سی دی لپ تاپ به ویژه لپ تاپ های ایسوس پرداخته و راه های جلوگیری از بروز خطرات جدی را نیز بیان می کنیم.

علائم خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس :

در صورت ایجاد هرگونه مشکل در هر یک از اجزای لپ تاپ، چه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، اختلالاتی در عملکرد لپ تاپ بروز داده می‌شود که متخصصان با مشاهده و تجزیه و تحلیل این اختلالات دستگاه را مورد عیب یابی قرار داده، و به تعمیر آن می‌پردازند. از علائم و نشانه های خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1)یکی از این مشکلات این گونه بروز می‌یابد که صفحه نمایش به رنگ سیاه در آمده و ال سی دی هنگام تکون خوردن دستگاه خاموش و روشن می شود. 
2)هنگامی که لپ تاپ روشن بوده و در حین روشن بودن صفحه نمایش آن تاریک است.
3)پس از اینکه دستگاه خود را روشن کردید با گذشت مدت زمان چند ثانیه، تصویر صفحه نمایش صورتی رنگ و یا تاریک می شود.
4)ال سی دی به صورت متوالی خاموش و روشن شده و تصویر آن چشمک میزند.
5)همانطور که کامل سیاه شدن صفحه نمایش از علائم بروز مشکلات در بخش ال سی دی می باشد، گاهی اوقات تصویر آن به رنگ کاملا سفید نیز تغییر می دهد.
6)ممکن است در حین کار با لپ تاپ تنها قسمتی از صفحه آن به طور کامل سیاه شود.
7)در مواردی مشاهده ی خطوطی عمودی بر روی تصویر ال سی دی نیز گزارش شده است.

علل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس:

همانطور که می دانید خرابی صفحه نمایش لپ تاپ علل زیادی دارد که مهمترین و اصلی‌ترین آن وارد شدن ضربات سنگین و جزئی به ال سی دی می باشد که در نهایت لپ‌تاپ شما باید مورد عیب یابی و سپس تعمیرات تخصصی قرار گیرد. البته در برخی موارد آسیب دیدگی آن قدر شدید است که قسمت ال سی دی لپ تاپ باید به طور کلی تعویض شود. 
علاوه بر ضربه‌خوردن، نوسان برق و ریختن مایعات بر روی آن می تواند سبب ایجاد اختلال در عملکرد آن شود. 
حال می خواهیم بدانیم که برای جلوگیری از ایجاد این آسیب ها باید چه مواردی را رعایت کرد. چرا که اگر ضربات وارد شده به صفحه نمایش و یا آب خوردگی و وارد شدن مواد دیگر به لپ‌تاپ شدید باشد می تواند باعث آسیب دیدن دیگر اجزای لپ تاپ مثلاً پاور لپ تاپ، برد و... نیز شود. 
برای پیشگیری از خرابی ال سی دی و هچنین و تحت تاثیر قرار گرفتن دیگر اجزا سعی کنید موارد زیر را رعایت کنید:
1)از وارد شدن ضربه به لپ‌تاپ خود جلوگیری کنید.
2)هنگام شارژ کردن لپ تاپ خود از محافظ برق استفاده کرده تا در صورت اتصالی و نوسان برق آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.
3)تا حد امکان از ریختن مایعات بر روی تمامی اجزای لپ تاپ جلوگیری کنید. 
4)برای تمیز کردن لپ تاپ خود تا جایی که امکان دارد مقدار کمی از مواد تمیز کننده را مورد استفاده قرار داده و از اسپری کردن مستقیم آن بر روی صفحه نمایش خودداری کنید، تا دستگاه شما دچار آب خوردگی نشود.

تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس:

در اکثر و موارد آسیب دیدگی های جزئی، ال سی دی لپ تاپ مورد تعمیر قرار گرفته و یا بخش‌های کوچکی از آن تعویض می شود. اما در صورت شکستگی های وسیع و پیکسل سوختگی، صفحه نمایش باید کلا تعویض شود. در واقع در این موارد آسیب دیدگی آن قدر زیاد بوده که با تعمیرات رفع نمی شود. 
البته باید توجه داشت که متخصصان تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج با دقت بسیاری دستگاه شما را مورد عیب یابی و بررسی قرار داده و تا حد امکان به تعمیر آن اقدام می نمایند. اما در برخی موارد که شکستگی و آسیب دیدگی زیاد بوده راهی جز تعویض ال سی دی باقی نمی ماند. بنابراین تعمیر  چگونگی تعمیر یا تعویض صفحه ال سی دی لپ تاپ ایسوس بستگی به نوع مشکل و میزان آسیب آن دارد که تمام این امور به صورت تخصصی توسط نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس کرج انجام میشود.

هزینه ال سی دی لپ تاپ ایسوس:

مواقعی که دیگر راهی برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ وجود ندارد، متخصصان مجبور به تعویض صفحه نمایش آن می شوند. از آن جایی که ال سی دی لپ تاپ از اجزای مهم و اصلی آن است، میزان قیمت آن جهت خرید و سپس تعویض آن نیز دارای اهمیت می باشد. 
در لپ تاپ های ایسوس قیمت ال سی دی نیز متناسب با قیمت دیگر اعضای آن است. با این حال این قیمت متغیر بوده و از گذشته تا امروز رنج قیمتی متفاوتی را طی کرده است که شما می توانید برای اطلاع از هزینه آن با متخصصان مرکز تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج در ارتباط باشید. 

پیشگیری از خرابی و آسیب دیدگی ال سی دی لپ تاپ:

همانگونه که در مطالب قبلی به این موضوع اشاره کردیم، عوامل عمده آسیب دیدگی ال سی دی لپ تاپ عبارت اند از: نفوذ آب به داخل آن، نوسان برق، وارد شدن ضربات جزئی و سنگین به صفحه‌نمایش و... . 
حال می خواهیم عللی که سبب بروز این مشکلات می‌شود را برای شما بیان کنیم تا حد امکان از آسیب دیدگی ال سی دی دستگاه خود جلوگیری کنید. 
تا جایی که می‌توانید از ریخته شدن مایعات روی لپ‌تاپ و آبخوردگی آن پیشگیری کنید. هنگام تمیز کردن ال سی دی مایع تمیز کننده را به صورت مستقیم به صفحه نمایش اسپری نکنید و خطرات ورود مایع تمیز کننده به لپ تاپ را با نمدار کردن دستمال و سپس دستمال کشی بر روی صفحه آن، کاهش دهید. 
نکته مهم دیگر که رعایت کردن آن در جهت عدم آسیب دیدگی لپ تاپ شما بسیار مفید است، استفاده از محافظ برق می باشد. به یاد داشته باشید که همواره قبل از شارژ کردن لپ تاپ خود، ابتدا محافظ برق را متصل کرده تا در صورت اتصالی و نوسان برق، اجزای دستگاه شما از این خطرات حفظ شوند و از آسیب دیدگی و ایجاد اختلال در عملکرد لپ تاپ شما پیشگیری شود.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید