نکاتی در مورد هارد لپ تاپ ایسوس و علل تعویض آن چهار/دی

علل خرابی هارد لپ تاپ ایسوس و تعمیر و تعویض آن در نمایندگی ایسوس کرج

هارد لپ تاپ ایسوس

هارد یکی از قطعات مهم سخت افزاری لپ تاپ است که به دلیل عملکرد گسترده و اهمیت بالا، دارای ارزش های زیادی نسبت به دیگر قطعات لپ تاپ نیز می باشد. تمامی اطلاعات و داده ها و حتی ویندوز و درایور های یک سیستم، در هارد ذخیره و نصب می‌شوند. به همین علت، هارد دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. 
در صورت ایجاد هرگونه خرابی در این قطعه، ممکن است بخشی از اطلاعات پاک شود و در صورت از کار افتادگی کامل هارد، تمامی اطلاعات حذف می شوند. بنابراین رعایت نکاتی که در جهت حفظ سلامت هارد لپ تاپ ایسوس وجود دارد، مسئله‌ای مهم و حیاتی است. البته برخی خرابی ها مانند خرابی های جزئی در بخش هارد، با ترمیم هم حل شده و لپ تاپ برای ادامه عملکرد خود، نیازی به تعویض هارد ندارد. 
تعویض هارد لپ تاپ به دو منظور انجام می شود. ممکن است هارد به دلیل آسیب‌ دیدگی و خرابی زیاد، توان کافی برای ادامه عملکرد خود را نداشته، و یا به طور کامل سوخته یا از کار افتاده باشد. در این صورت هارد معیوب را از قطعات دیگر جدا کرده و هارد جدید را جایگزین می کنند. گاهی اوقات هم به دلیل کمبود فضای خالی و سرعت کم سیستم، کاربران به تعویض هارد لپ تاپ خود به یک هارد مناسب تر اقدام می نمایند. در هر دو حالت برای تعویض این قطعه، قاب لپ‌ تاپ باید باز شود که این امر علاوه بر آشنایی با مراحل تعویض هارد، نیازمند دقت و مهارت زیاد نیز می باشد. 
به همین علت توصیه می شود که در صورت نداشتن تجربه و دانش لازم در این حوزه، این کار به ظاهر ساده، اما پیچیده و حساس را به متخصصان مراکز مربوطه، از جمله نمایندگی لپ تاپ ایسوس در کرج بسپارید. 

علل خرابی هارد در لپ تاپ های ایسوس

خرابی و از کار افتادگی هارد دیسک لپ تاپ علل مختلفی را شامل می‌شود. معمولاً تعویض هارد دیسک به دلیل آسیب دیدگی و از کار افتادگی صورت می گیرد. هارد دیسک یک قطعه مکانیکی بوده و به دلیل نحوه عملکرد قدیمی، با گذشت زمان فرسوده می‌شود و در نهایت به طور کامل از کار میافتد. 
اما رایج ترین علل خرابی هارد دیسک، پیش از از کار افتادگی و پایان عمر، وارد شدن ضربه و متحمل شدن فشار و آسیب‌ های ناشی از آن هاست. همچنین تکان‌ های شدید حین فعالیت، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به این قطعه وارد کند و سبب ایجاد خرابی های جدی شود.
 از دیگر علل رایج آسیب دیدگی هارد دیسک، نوسانات نامناسب برق و خرابی‌ های ناشی از آن است. گاهی در چنين مواردی، میزان آسیب وارد شده آنقدر شدید است، که باعث سوختن هارد دیسک و از کار افتادن آن می شود. به این منظور توصیه می کنیم که همواره در استفاده از لپ تاپ ایسوس خود، از محافظ برق استفاده کنید تا خطرات ناشی از اتصال مستقیم به برق شهری را کنترل کند. 

نوسانات نامناسب برق، می تواند خطرات بسیاری را برای تمامی قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما ایجاد کند. پس بهتر است که استفاده از محافظ برق را جدی گرفته و از آن در جهت حفظ بیشتر سلامت لپ تاپ خود بهره بگیرید. از دیگر علل خرابی هارد دیسک می توان به فرسودگی کابل های اطلاعات و بدسکتور شدن  اشاره کرد. این موارد معمولاً در سیستم هایی که طول عمر زیادی را پیموده اند، در اثر کهنه شدن و پوسیدگی اجزای مختلف رخ می دهد. معمولاً در این موارد، امکان تعمیر هارد دیسک وجود ندارد. یعنی اجزای مختلف هارد دیسک آنقدر قدیمی و فرسوده شده‌اند، که مشکل آن با ترمیم هم حل نشده، و لپ تاپ برای ادامه عملکرد خود نیازمند تعویض هارد می باشد. 

استفاده از هارد SSD به جای هارد دیسک در لپ تاپ ایسوس
به تازگی هارد SSD وارد بازار شده است که از سرعت بسیار بالایی نسبت به هارد دیسک های قدیمی برخوردار می باشد. هارد دیسک قدیمی با توجه به اینکه یک قطعه مکانیکی است، در طول زمان دچار فرسودگی و خرابی می شود و همچنین در روند عملکرد خود، سرعت و قابلیت های آن هم کاهش می یابد. 
هارد های ssd ، جدیدترین و پیشرفته ترین هارد های موجود تا به امروز هستند که با توجه به قابلیت های بالا، می‌توانند سرعت لپ تاپ ایسوس شما را تا حد زیادی افزایش دهند و عملکرد لپ تاپ را بهبود ببخشند. به همین علت، بسیاری از کاربران، چه در صورت سالم بودن هارد دیسک لپ تاپ خود و چه خرابی و از کار افتادگی آن، به تعویض هارد دیسک لپ تاپ و ارتقای آن به هارد اس اس دی اقدام می نماید.  با تعویض هارد قدیمی و ارتقای آن به هارد SSD شاهد تغییرات چشمگیری در لپ‌ تاپ خود خواهید بود. این قطعه برخلاف هارد دیسک که یک هارد مکانیکی می باشد، قطعه ای مغناطیسی است و با گذشت زمان به دلیل عملکرد گسترده دچار فرسودگی آنچنانی نمی شود.  همچنین علاوه بر افزایش حافظه، سرعت لپ تاپ ایسوس را تا چند برابر ارتقا می دهد. تمام این قابلیت های عالی و کاربردی، باعث توجه روز افزون کاربران لپ تاپ به هارد SSD شده است. 

تعویض و تعمیر هارد لپ تاپ ایسوس در نمایندگی ایسوس کرج

تعمیر و تعویض هارد لپ تاپ، از جمله کارهایی است که نیازمند دانش و مهارت بالایی می باشد. چراکه در صورت انجام هر کدام از این امور، دستگاه باید باز شود و اتصالات به صورت اصولانه ای قطع و وصل شود. یکی دیگر از دلایلی که حساسیت این کار را افزایش می دهد، اتصال این قطعه به دیگر قطعات سخت افزاری می باشد. بنابراین در صورت نداشتن تجربه و مهارت کافی، ممکن است آسیب های جدی و فراوانی به هارد دستگاه یا دیگر قطعات لپ تاپ وارد شود. 
به همین ترتیب توصیه می‌شود که برای انجام این کار، از متخصصان کاربلد در این زمینه کمک بگیرید. نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس کرج، یک مجموعه پیشرفته و معتبر در کرج بوده که با توجه به دارا بودن متخصصان خبره و با تجربه، می تواند لپ تاپ ایسوس شما را با بهترین روش ها بررسی و عیب یابی کرده، و با کمک پیشرفته ترین ابزار آلات و دستگاه ها، به ترمیم یا تعویض قطعه آسیب دیده لپ تاپ ایسوس بپردازند. 
شما می توانید در صورت بروز هرگونه علائم خرابی و ایجاد اختلال در عملکرد لپ تاپ خود، از جمله آسیب دیدگی هارد دستگاه، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج، در جهت رفع مشکل لپ تاپ ایسوس خود، در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین خدمات مراجعه نمایید.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید