انواع پورت های لپ تاپ ایسوس و کاربرد آنها بیست و دو/دی

در این مقاله با انواع پورت های موجود در لپ تاپ های ایسوس و کاربرد آنها در نمایندگی کرج آشنا می شوید

امکانات پورت های لپ تاپ ایسوس

پورت های لپ تاپ با توجه به امکاناتی که ارائه می دهند، در اشکال مختلف به صورت دریچه های کوچک در کنار بدنه لپ تاپ طراحی شده اند این پورت ها که در هنگام خرید از ویژگی‌ها و امکانات یک لپ‌ تاپ محسوب می‌شوند، می‌توانند امکانات زیادی را برای کاربران فراهم کنند. شما از طریق دریچه های پورت لپ‌تاپ می توانید انواع وسایل جانبی را به لپ تاپ خود متصل کرده تا ضمن راحتی در انجام بسیاری از امور از امکانات بسیاری نیز بهره مند شوید. در واقع پورت های لپ تاپ نوعی راه ارتباطی بین دستگاه و قطعات جانبی محسوب شده که حضورشان در هر لپ تاپی ضروری است. شرکت ایسوس در ارائه لپ تاپ هایی که در این زمینه از ارزش بالایی برخوردار هستند توانسته رضایت مشتریان به خصوص کاربرانی که در استفاده از لپ تاپ به برقراری ارتباط بین دستگاه و انواع وسایل جانبی اهمیت زیادی می‌دهند را جلب کند.
با این حال بسیاری از کاربران با انواع پورت های موجود و امکانات ارائه دهنده و همچنین برخی از کاربردهای آن ها آشنایی لازم را ندارند. در ادامه جهت آشنایی بیشتر و استفاده راحت تر از دریچه انتقالی اطلاعات یا همان پورت های لپ تاپ، مطالب مفیدی توسط متخصصان تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج ارائه کرده ایم تا با مطالعه آن، اطلاعات لازم را جهت شناخت بیشتر انواع پورت در لپ تاپ های ایسوس و کاربرد آنها کسب نمایید.

انواع پورت های موجود در لپ تاپ های ایسوس

همانطور که میدانید پورت ها درگاه های مهم اتصال لوازم جانبی به لپ‌تاپ هستند. این شکاف های کوچک در کناری بدنه لپ تاپ، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هنگام خرید از آپشن های موجود هر لپ تاپ محسوب می شوند. قطعاً وجود انواع پورت های کاربردی و افزایش مقدار آنها، سبب افزایش ارزش مالی هر لپ‌تاپ نیز می‌شود. شرکت ایسوس در زمینه ارائه پورت های مختلف در انواع مدل های لپ تاپ خود، همواره موفق ظاهر شده که در ادامه به شرح چگونگی استفاده و کاربرد این پورت ها می پردازیم.

جک 3.5 میلیمتری هدفون

معمولاً مورد استفاده ترین پورت برای کاربران انواع برندهای لپ تاپ جک 3.5 میلیمتری هدفون می باشد. در واقع انواع هدفون و بلندگو های سیمی از طریق این پورت به دستگاه متصل می‌شوند. بنابراین با توجه به نوع امکاناتی که ارائه می دهد از اهمیت بالایی نیز برخوردار است و در صورت بروز هرگونه خرابی و شکستگی اختلالاتی در کار با لپ تاپ برای شما پیش آمده که جهت رفع آن باید لپ تاپ ایسوس خود را به مرکز تعمیرات بسپارید.
در گذشته برای هر دستگاه دو نوع متفاوت از این پورت ها جهت اتصالات لوازمی چون هدفون، اسپیکر و... در نظر گرفته می شد. اما امروزه در اکثر مدل های لپ تاپ به ویژه لپ تاپ های ایسوس این دو نوع پورت در یک نوع دریچه خلاصه شده اند.

رابط Ethernet

رابط Ethernet، نوعی از پورت های موجود در هر دستگاه می باشد که برای اتصال به مودم در نظر گرفته شده است. چنانچه می خواهید لپ تاپ خود را به شبکه اینترنت متصل کنید، می توانید از این پورت استفاده کنید. البته این نوع از پورت های لپ تاپ ایسوس بیشتر مورد استفاده در لپ تاپ های تجاری است. به هر حال پورت  Ethernetجهت اتصال سیستم به مودم طراحی شده که در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید.

پورت های HDMI

پورت هایHDMI  از کاربردی ترین پورت های موجود در هر لپ تاپ بوده که نام آن مخفف کلمات High Definition Multimedia Internet می باشد. همانطور که از نام آن نیز مشخص است، این پورت برای انتقال تصویر و صدا به دستگاه های مختلفی چون مانیتور، تلویزیون، پروژکتور، دوربین های فیلمبرداری، موبایل، کنسول های بازی، سیستم های دی وی دی پلیر و... می باشد.
اگر می خواهید فایل هایی چون تصاویر، ویدیوها، انواع فایل های صوتی و... را به هر یک از دستگاه‌های ذکر شده و یا دیگر دستگاه‌های که از درگاه انتقالی HDMI پشتیبانی می‌کند، انتقال دهید، این نوع پورت ها مناسب ترین گزینه برای صورت گرفتن این امر هستند. این پورت ها می توانند فایل های شما را با هر چند حجم کیفیتی به دستگاه‌های دیگر انتقال دهند که از این نظر بسیار مورد توجه و اهمیت قرار گیرند.

پورت  DVI

پورت  DVIکه نام کامل آنDigital Visual Interface  می باشد، یک رابطه گرافیکی محسوب می شود. مهمترین وظیفه پورت  DVI تبدیل سیگنال های آنالوگ دریافتی به سیگنال های دیجیتال است و در واقع جایگزین همان درگاه VGA می باشد. معمولاً این پورت در اندک مدل های لپ تاپ که شامل بروزترین نسخه ها نیز می شود ارائه شده است. در صورت نیاز و عدم وجود این درگاه می توانید با وسیله یک مبدل از رابط  HDMIیا Display Port لپ تاپ خود را به دستگاه های دارای پورت    DVI  متصل کنید.

پورت های USB

پورت های  USB که تقریباً در تمامی لپ تاپ ها ارائه شده اند از کاربردی ترین و قابل اهمیت ترین پورت های لپ تاپ به شمار می‌روند. پورت های  USBجهت انتقال فایل هایی چون تصاویر، فایل های صوتی، ویدیو ها و... به دستگاه های دیگر مانند دوربین، فلش مموری، موبایل و... طراحی شده‌اند که با توجه به کاربرد فراوان و گسترده‌ای که دارند از مهمترین پورت های مورد استفاده در هر لپ تاپ می باشند. معمولاً به مقدار دو تا چهار دریچه انتقال یو اس بی در انواع لپ تاپ ها در نظر گرفته شده است که تعداد آنها در هر مدل لپ تاپ سبب ارتقا مدل و افزایش ارزش مالی آن دستگاه نیز می‌شود. خرابی و آسیب دیدگی پورت های  USBمی‌تواند اختلالاتی در استفاده از لپ تاپ مورد نظر برای شما ایجاد کند چرا که با توجه به مقدار بیشتر پورت‌های  USBنسبت به سایر پورت های موجود کاربرد بیشتری نیز دارند. به طوری که از کار افتادن یکی از درچه های  USBنیز می تواند مشکلاتی حین استفاده از لپ تاپ برای شما ایجاد کند.

پورت USB Type C

پورت USB Type Cاز جدیدترین پورت های ارائه شده در لپ تاپ های ایسوس می باشند. این پورت ها با توجه به دارا بودن ۲۴ پین، از سرعت بسیار بالایی در انتقال اطلاعات به دیگر دستگاه ها برخوردار است. به همین منظور از امکانات مهم لپ‌تاپ‌های جدید محسوب می شود.

تعمیرات انواع پورت های لپ تاپ ایسوس

پورت های لپ تاپ که دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام نقشی متفاوت ایفا می‌کنند، از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی هر سیستم با دیگر دستگاه ها هستند. این دریچه های انتقالی با آسیب‌هایی که رایج‌ترین آنها استفاده نامناسب و جاانداختن غیر اصولی رابط می باشد، دچار خرابی و در نهایت از کار افتادگی می شوند که در استفاده از سیستم برای شما مشکلاتی ایجاد میکند.
از دیگر عوامل خرابی پورت های لپ تاپ نفوذ آب، چربی ها و دیگر مواد است. برای پیشگیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی همواره به یاد داشته باشید که در صورت استفاده نکردن از لپ تاپ در مدت طولانی آن را گردگیری و تمیز کرده تا گرد و خاک و جرم های موجود به داخل این پورت ها نفوذ نکند. همچنین همیشه در زمان استفاده از لپ تاپ مراقب باشید مواد مضربرای لپ تاپ چون مایعات و... بر روی دستگاه به ویژه بخش پورت های آن ریخته نشود.
البته در صورت پیش آمدن چنین مواردی و آسیب دیدگی پورت های لپ‌تاپ، مراکزی جهت تعمیر و رفع اشکال وجود دارند که یکی از معتبرترین آنها که تعمیرات پورت های لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین تعمیر دیگر آسیب دیدگی در بخش های مختلف کامپیوتر و لپ تاپ را نیز ارائه می‌دهند، نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج است.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید