روش هایی برای افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس پنج/بهمن

راه های افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس و مقابله با کند شدن عملکرد آن در نمایندگی لپ تاپ ایسوس کرج

کند شدن عملکرد لپ تاپ ایسوس

اگر شما هم یکی از کاربران دنیای لپ تاپ هستید، ممکن است پس از گذشت مدتی از استفاده از لپ تاپ خود، متوجه کند شدن عملکرد ویندوز دستگاه و کاهش سرعت آن در پردازش های مختلف شده باشید. رخ دادن چنین اتفاقی، علل مختلفی دارد که در جهت رفع آن، لپ تاپ ایسوس باید مورد بررسی قرار گیرد. 
یکی از علل شایع این مشکل، جمع‌ آوری فایل ها و برنامه های اضافی از طرف لپ تاپ است. این حالت به دلیل استفاده زیاد کاربر رخ می‌ دهد که برای رفع آن، باید لپ تاپ خود را از فایل های اضافی پاک سازی کنید. علاوه بر آن، موارد دیگری هم در بروز این اختلالات و کاهش سرعت لپ تاپ در پردازش ها تاثیر دارند که برای رفع و مقابله با آن، لازم است همواره نکاتی را در استفاده از لپ تاپ ایسوس خود رعایت کنید. البته راه هایی برای ارتقاء سرعت سیستم نیز وجود دارند، که میتوانید از این روش ها، پس از کند شدن سرعت لپ تاپ خود کمک بگیرید. 
برخی کاربران به دلیل عدم آگاهی کافی، در صورت تشدید این مشکل گمان می کنند که لپ‌ تاپ به پایان عمر خود رسیده و راهی جز تعویض آن باقی نمانده است. در حالی که با تعویض برخی قطعات یا اعمال برخی امور نرم افزاری، مشکل سیستم تا حد بالایی حل شده و نیازی به خرید سیستم جدید نیست. در ادامه مقاله، روش های افزایش سرعت در پردازش های سیستم، برای شما کاربران لپ تاپ های ایسوس بیان شده است. 

استفاده از هارد SSD

گرچه اکثر لپ‌ تاپ‌ های امروزه از هارد SSD برخوردار می باشند، اما لپ تاپ های قدیمی و برخی از لپ تاپ های امروزی دارای هارد HHD یا همان هارد مکانیکی هستند. هارد HHD به دلیل مکانیکی بودن سیستم خود، پس از مدتی دچار افت کیفیت شده، که در نهایت سبب کاهش سرعت لپ تاپ یا کامپیوتر می شود. 
به تازگی هارد های SSD که عملکرد آن ها به صورت مغناطیسی است، وارد بازار شده و به عنوان جایگزین مناسبی برای هارد های قدیمی شناخته شده اند. اکثر لپ تاپ های امروزی دارای هارد SSD هستند اما در صورت عدم این قابلیت در سیستم خود، می توانید این هارد مغناطیسی را جایگزین هارد قدیمی کنید. با تعویض هارد، علاوه بر افزایش فضای خالی، شاهد افزایش چشمگیر سرعت لپ تاپ ایسوس خود خواهید بود. به همین علت تعویض هارد قدیمی دستگاه و جایگزینی هارد SSD از روش های تاثیر گذار در افزایش سرعت لپ تاپ شما در پردازش داده ها محسوب می شود. 

حذف نرم افزار های اضافه

یکی از مواردی که باعث کاهش بیش از پیش سرعت لپ تاپ و سرعت CPU در پردازش داده‌ ها می شود، وجود برنامه های متعدد و فراوانی تعداد آنهاست. این مورد باعث اشغال بیشتر فضای خالی شده و اجرای این نرم افزار ها به صورت همزمان نیز، در پردازش صحیح CPU اختلال ایجاد می‌ کند و به همین دلیل بهتر است از نصب برنامه های زیاد در سیستم خود، تجدید نظر کنید. 
چنانچه با کندی سرعت لپ تاپ ایسوس خود مواجه شده اید، می توانید با حذف برنامه های اضافی از دستگاه، به بهبود این مشکل کمک کنید. بهتر است که در لپ‌ تاپ خود تنها از برنامه ها و نرم افزارهای ضروری استفاده نمایید، تا افزایش حجم و سنگینی پردازش آن ها، باعث کاهش سرعت لپ‌ تاپ در حین عملیات مختلف نشود. همچنین حذف فایل های سنگین نه چندان مهم هم، می تواند در افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس تأثیر گذار باشد. 

تعویض و ارتقاء ظرفیت رم

معمولاً اکثر لپ تاپ های امروزی از رم هایی با ظرفیت مناسب با مدل خود برخوردار هستند. اما ممکن است گاهی در استفاده از سیستم، متوجه شوید که ظرفیت رم فعلی پاسخگوی نیازها و انتظاراتی که از لپ تاپ دارید نبوده که یکی از علائم آن کاهش سرعت لپ تاپ در پردازش و انجام عملیات مختلف می باشد. 
از مناسب ترین نوع رم، رم هایی با ظرفیت ۱۶ گیگابایت هستند که می توانند نقش موثری در سرعت بالای سیستم داشته باشند. به همین علت توصیه می شود در صورت مواجه شدن با کندی لپ تاپ ایسوس خود، مشکل را مورد بررسی قرار داده و در جهت افزایش سرعت، این روش را امتحان کنید. تعویض رم قدیمی و جایگزینی رمی با ظرفیت بالاتر، می تواند کمک قابل توجهی به رفع این مشکل داشته باشد.
 البته باید بدانید که تعویض قطعات مختلف لپ تاپ از جمله کارهایی بوده که نیازمند مهارت زیاد در این حوزه است. به همین علت توصیه می‌کنیم در صورت نداشتن دانش و تجربه کافی، این امر حساس را به متخصصان مراکز معتبر، نظیر نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج بسپارید. 

پاکسازی لپ تاپ از گرد و غبار

یکی از مواردی که باعث کند شدن لپ تاپ و ایجاد اختلال در عملکرد قطعات سخت افزاری می‌شود، ورود گرد و غبار و دیگر مواد مضر به دستگاه است. گرد و خاک و آشغال هایی از این قبیل می‌تواند باعث کاهش سرعت عملکرد قطعات مختلف مانند CPU، کارت گرافیک و... و همچنین مختل کردن عملکرد و از کار افتادن آن ها شود.
به همین جهت همواره توصیه می‌ شود در زمان های مناسب، لپ تاپ خود را گردگیری کرده تا از ورود مواد مضر به داخل آن جلوگیری شود. همچنین بسیاری از کارشناسان، پیشنهاد می کنند که هر چند ماه یک بار لپ تاپ ایسوس خود را باز کرده و قطعات آن را از آلودگی‌ های موجود، تمیز کنید. البته باز کردن لپ تاپ امری ست که باید با دقت بالایی صورت گیرد. بنابراین بهتر است که انجام این کار را به افراد کاربلد در این زمینه بسپارید. 

افزایش سرعت لپ تاپ ایسوس در نمایندگی ایسوس کرج

گاهی اوقات مقابله با کندی لپ تاپ در انجام عملیات مورد نظر و افزایش سرعت آن، نیازمند انجام اموری ست که کاربران معمولی نمی‌توانند به اعمال صحیح آن بپردازند. چرا که ممکن است حین صورت گرفتن این کارها توسط یک شخص نابلد، آسیب‌های جدی به بخش های مختلف لپ تاپ به ویژه قطعات سخت افزاری داخل آن وارد شود. 
این آسیب دیدگی ها می تواند عملکرد قسمت هایی از دستگاه را مختل کرده و سبب عدم کارکرد آن ها شود. به همین ترتیب بسیار مهم است، فردی که به انجام این امور دست می زند از دانش و مهارت کافی در این زمینه برخوردار باشد، تا بتواند عملیات افزایش سرعت لپ تاپ را با موفقیت به پایان انجامد.
 اما متاسفانه برخی کاربران در حالی که از اطلاعات کافی در این حوزه برخوردار نیستند، به باز کردن لپ تاپ ایسوس خود و تعمیر یا تعویض قطعات آن دست می زنند. در این حالت نتیجه‌ ای جز افزایش مشکلات در عملکرد لپ‌ تاپ حاصل نمی شود. به همین علت همواره توصیه شده است که برای تعمیرات و تعویض قطعات لپ تاپ خود، به مراکز معتبر مانند نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس کرج مراجعه نمایید. 
نمایندگی ایسوس در کرج، مجموعه گسترده از متخصصان ماهر و دستگاه ها و ابزار آلات پیشرفته می باشد، که همواره با اعمال بهترین و به روزترین روش ها، می توانند به رفع مشکل لپ تاپ ایسوس شما بپردازند. از این رو می توانید در جهت بهبود سرعت لپ تاپ ایسوس خود، تعمیر یا تعویض قطعات مختلف بخش سخت افزار مانند هارد، CPU، رم و... را به متخصصان با تجربه و کاربلد ما، در نمایندگی لپ تاپ ایسوس کرج بسپارید.

نظرات

reza پاسخ

سلام بله 

1/02/1400

سلام برای افزایش سرعت لپ تاپ، فقط شما ایسوس را قبول میکنید یا انواع برندهای دیگر همانند DELL را نیز قبول میکنید ؟؟

علی اکبری پاسخ
24/01/1401

اگر سرعت لپ تاپتون کم شده هارد اس اس دی نصب کنید ولپ تاپ خود را ارتقا بدهید که از بهتریناس وواقعا نجات دهنده است

نسترن لطفی پاسخ
24/01/1401

یکی از راه ها برای افزایش سرعت لپ تاپ حذف نرم افزارهای اضافی وبرنامه های بلا استفاده می باشد

جواد پاسخ
24/01/1401

یکی از مواردی که باعث کاهش سرعت لپ تاپ می شود ورود گردوغبار وخاک است که بهتر است از گردوخاک والودگی دورنگه داریم اگر لپ تاپ نیاز به سرویس داره هرچندماه یکبار ان را سرویس کنیم

نظر خود را اضافه کنید