نحوه اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون بیست و شش/اسفند

بررسی راه های اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون در نمایندگی ایسوس

اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون

اگر شما هم یکی از کاربران لپ تاپ های ایسوس هستید که وقت زیادی را به تماشای فیلم و سریال از طریق لپ‌ تاپ خود صرف می کند، این مقاله مناسب شماست. یکی از رایج ترین امور کاربران برند های مختلف لپ تاپ با سیستم خود، تماشای فیلم، سریال و سایر ویدیو ها و فایل های تصویری است. برخلاف راحتی لپ تاپ و دسترسی آسان به آن، صفحه کوچک و صدای کم این دستگاه سبب نارضایتی برخی کاربران در حین چنین اموری شده است. همچنین ممکن است شما بخواهید با چند نفر از دوستان و یا اعضای خانواده به صورت دسته جمعی به تماشای یک فیلم بنشینید. در این حالت صفحه کوچک لپ تاپ پاسخگوی تعداد تماشاگران نمی باشد. 
 به همین دلیل کارشناسان و شرکت‌ های تولید کننده راهکار هایی را جهت اتصال لپ تاپ به دستگاهی با صفحه نمایش بزرگ تر مانند تلویزیون در جهت رفع مشکل و راحتی کاربران در نظر گرفته‌ اند. شما می توانید از این پس لپ تاپ ایسوس خود را با استفاده از کابل مربوطه و یا بدون کابل به تلویزیون متصل کرده و از صفحه بزرگ تر و صدای رساتر آن لذت ببرید. در ادامه راه های اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون از طریق کابل و بدون کابل بیان شده است. 

اتصال لپ تاپ ایسوس از طریق کابل hdmi

ساده ترین و ابتدایی ترین روش اتصال لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از کابل hdmi است. برای این کار تنها کافیست یک کابل hdmi تهیه کنید. به این صورت که یک سر کابل را به پورت مربوطه در تلویزیون و سر دیگر کابل را به پورت hdmi لپ تاپ متصل می کنید. البته باید توجه داشته باشید که هم لپ تاپ و هم تلویزیون شما از این قابلیت برخوردار باشند. اکثر لپ‌ تاپ‌ هایی که پیش از سال ۲۰۱۵ تولید شده‌ اند از قابلیت hdmi برخوردار نیستند. اما در این مورد جای نگرانی وجود نداشته چرا که شما می توانید از طریق یک مبدل VGI-HDMI به راحتی این کار را انجام دهید. 
اتصال لپ تاپ به تلویزیون از این طریق می تواند تصاویر و ویدیوها را با کیفیت بالا و بدون هیچ مشکلی انتقال دهد. اما یکی از مشکلات آزار دهنده ای که در این مورد وجود دارد، محدودیت مکانی است. از آنجایی که لپ‌ تاپ مورد نظر تنها با یک کابل به تلویزیون متصل می‌ شود، باید به این دستگاه نزدیک باشد. در واقع مقدار فاصله ممکن بین تلویزیون و لپ تاپ به مقدار طول کابل بستگی دارد. 

اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون از طریق Wifi Direct 

از راحت ترین روش های اتصال بدون کابل لپ تاپ به تلویزیون روش Wifi Direct است. شما می توانید با فعال کردن این قسمت در لپ تاپ و تلویزیون مورد نظر و اعمال گزینه هایی از این قابلیت بهره مند شوید. پس از فعال کردن این مورد در این دو دستگاه، به بخش Device در لپ تاپ خود وارد شده و در قسمت Bluetooth & Other device گزینه Add Bluetooth & Other device را فعال کنید و سپس Wireless display or dock را انتخاب کرده تا لپ تاپ بتواند تلویزیون مورد نظر را بیابد. پس از اینکه دستگاه تلویزیون از طریق لپ‌ تاپ پیدا شد، می توانید با کلیک بر روی آن صفحه لپ تاپ را بر روی تلویزیون خود مشاهده کنید. 

اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون از طریق hdmi بی سیم
همانطور که در قسمت‌ های قبلی مطالعه کردید، اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون از طریق کابل hdmi یک روش ساده و بی دردسر بوده که به همين دليل از سوی کاربران بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما نکته قابل توجهی که در این روش از اتصال لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد، محدودیت مکانی موجود می باشد. 
‏hdmi بی سیم دیگر روشی است که شما می توانید از طریق آن بدون استفاده از کابل و بدون هیچگونه محدودیت مکانی، لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنید. برای این کار دانگل‌ هایی در نظر گرفته شده است که با اتصال آن ها به لپ تاپ و تلویزیون می توانید صفحه لپ تاپ را بر روی تلویزیون موردنظر مشاهده کنید. 
البته باید توجه داشته باشید که در این روش دیگر خبری از عدم محدودیت حجم و کیفیت فایل های ارسالی نبوده و برای تماشای تصاویر و ویدیو های مورد نظر محدودیت‌ هایی در نظر گرفته شده است. از دیگر مواردی که باعث عدم استقبال زیاد کاربران از این روش شده، قیمت بالای این دانگل ها نسبت به سایر روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون است. 

اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون از طریق پخش کننده میراکست

یکی دیگر از روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون استفاده از قابلیت میراکست می‌ باشد. برای اعمال این روش تنها کافیست که گزینه ی میراکست را در تلویزیون خود فعال کرده و در بخش اعلان های ویندوز در لپ تاپ کلیک کنید. سپس پنجره مربوطه باز شده که با کلیک بر روی گزینه Connect می توانید اتصال بین این دو دستگاه را برقرار کنید. 
در نهايت پس از برقراری اتصال، تصویر لپ تاپ روی تلویزیون مشاهده می شود. البته این روش تنها در تلویزیون هایی که از قابلیت میراکست برخوردار هستند امکان پذیر است اما در صورت عدم دسترسی به چنین امکاناتی نیز می توانید این کار را با استفاده از یک دانگل میراکست انجام دهید. 

اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون از طریق پخش کننده گوگل

چنانچه قصد دارید با لپ تاپ خود به تماشای فیلم و سریال به صورت آنلاین بپردازید، این روش برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون مناسب می باشد. برای اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون از طریق پخش کننده گوگل، تنها کافی است پس از مطمئن شدن از اتصال آن به هر دو دستگاه، وارد مرورگر کروم شده و گزینه Cast را انتخاب کنید. سپس بر روی پنجره نمایش داده شده گزینه Ok got it را انتخاب کنید. سپس بر روی فلشی که جهت پایین را نشان می دهد Cast to را انتخاب کرده و دستگاه تلویزیون مورد نظر را انتخاب کنید. حال متوجه می‌ شوید که صفحه لپ تاپ بر روی تلویزیون به نمایش در آمده است. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج

نمایندگی ایسوس در کرج، یک مرکز عالی در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسوس مانند پاور، فن، CPU، کارت گرافیک و... بوده که می تواند با توجه به متخصصان حرفه‌ ای و خبره خود و به کارگیری نوین ترین روش های بررسی مشکل و عیب یابی و همچنین استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز، به رفع مشکل لپ تاپ ایسوس شما بپردازد. 
همچنین تمامی خدمات مربوط به بخش نرم‌ افزار اعم از نصب ویندوز، نصب انواع نرم افزار های عمومی و تخصصی، نصب آنتی ویروس و ویروس کشی سیستم، رفع اختلالات نرم‌ افزاری شایع و... نیز به بهترین نحو ممکن در اسرع وقت در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس در کرج انجام می شود.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید