بررسی حرفه ای علل رایج خرابی کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس دوازده/اردیبهشت

علائم و علل رایج خرابی کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس و تعمیر آن در نمایندگی ایسوس کرج

کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس

کارت گرافیک از مهمترین قطعات سخت افزاری لپ تاپ بوده که عملکرد آن در نمایش صحیح تصویر و گرافیک های مربوطه تاثیر گذار است. این قطعه به صورت یک چیپ مجزا در قسمت داخلی لپ تاپ قرار دارد. آسیب دیدگی کارت گرافیک می‌توانند اختلالات زیادی را در نمایش تصاویر مورد نظر و اجرای بازی ها و دیگر برنامه ها ایجاد نماید. در صورت تشدید خرابی در این بخش نقص عملکرد لپ تاپ در نمایش تصاویر و اجرای موارد خواسته شده مربوطه ضعیف می شود که کار با آن برای کاربر بسیار سخت و تقریباً غیر ممکن خواهد شد. 
به همین علت همواره از سوی کارشناسان توصیه می‌شود که نکاتی را در جهت حفظ سلامت و عملکرد صحیح کارت گرافیک لپ تاپ خود رعایت نمایید. چیپ گرافیک می تواند در اثر عوامل مختلفی چون آب خوردگی، وارد شدن ضربه و تحمیل فشار، خرابی دیگر قطعات مربوطه مانند فن و CPU، افزایش دمای لپ تاپ و... دچار آسیب‌ دیدگی و نقص عملکرد شود. 
از این رو در جهت پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی و همچنین عواقب مخرب پس از آن در این مطلب و نکاتی را در مورد چگونگی آسیب دیدگی کارت گرافیک و اصلی ترین علل خرابی و همچنین نشانه های رایج خرابی آن بیان کرده‌ ایم، تا با مطالعه آنها و همچنین به کار بستن روش های پیشگیری از بروز این مشکلات در جهت حفظ سلامت کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس خود و افزایش طول عمر آن اقدام نمایید. 

اصلی ترین علل خرابی کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس و راه پیشگیری از آن

همانطور که می دانید همواره یکی از اصلی‌ ترین علل خرابی قطعات سخت افزاری لپ تاپ، آب خوردگی و نفوذ دیگر مایعات است. در واقع از آنجایی که لپ‌ تاپ یک دستگاه الکترونیکی می باشد، آب خوردگی آن می‌ تواند سبب سوختن قطعات سخت افزاری و از کار افتادگی آنها شود. کارت گرافیک هم به عنوان یک قطعه الکترونیکی از این موضوع مستثنی نیست. 
به همین دلیل همواره توصیه می شود لپ تاپ خود را در مکانی مطمئن و به دور از این نوع آسیب ها نگهداری نمایید، چراکه اگر بر روی این دستگاه هر گونه مایعات ریخته شده و این مواد به بخش داخلی آن نفوذ کند، می تواند کارت گرافیک و دیگر قسمت های سخت افزاری لپ تاپ را درگیر کرده و با ایجاد مشکل در سلامت این قطعات در عملکرد صحیح آنها اختلالاتی را به وجود آورده و سبب خرابی و از کار افتادگی آن ها شود. 
از مخرب ترین موضوعات رایج در سیستم های لپ تاپ، افزایش دما می باشد. گرما به عنوان قاتل قطعات سخت افزاری شناخته شده و در صورت تشدید می تواند از کار افتادگی قسمت های مختلف لپ تاپ را در پی داشته باشد. کارت گرافیک نیز در این مورد از حساسیت بالایی برخوردار بوده به طوری که بسیاری از موارد گزارش شده در زمینه خرابی این قطعه  به دلیل افزایش دمای لپ تاپ بوده است. از این رو پیشنهاد می کنیم که برای حفظ سلامت کارت گرافیک و دیگر قطعات لپ تاپ خود، پیش از این که کار از کار بگذرد به انجام اموری در جهت افزایش طول عمر آن اقدام نمایید. 
شاید برای شما هم سوال پیش آید که چگونه می توان گرمای تولید شده از سوی لپ‌ تاپ را کنترل کرد و اصلاً چنین مشکلی در چه حالتی رخ داده و راه پیشگیری از آن چیست. باید بدانید که CPU در اثر پردازش های سنگین و طولانی مدت در حالاتی چون اجرای بازی ها و برنامه های سنگین، ویروسی شدن دستگاه و عملکرد مخرب آن بر روی سیستم، کثیف شدن بخش داخلی و انباشت آشغال‌ ها در قطعات سخت افزاری لپ تاپ، اختلالات شایع نرم افزاری، خرابی های فیزیکی چون وارد شدن ضربه و تحمیل فشار، استفاده طولانی مدت و استراحت ندادن به لپ تاپ و... دچار نقص عملکرد شده و از این رو گرمای زیادی تولید می‌ کند. برای پیشگیری از بروز این مشکلات موارد زیر را رعایت کنید:
1)همواره از نصب بازی ها و برنامه های فوق سنگین که سخت افزار لپ تاپ پاسخگوی اجرای صحیح آن نمی باشد پرهیز کنید. 
2)از اجرای همزمان چند برنامه به ویژه نرم افزار های سنگین پرهیز کرده و از استفاده طولانی مدت از لپ تاپ خودداری نموده و سعی کنید به سیستم خود استراحت دهید. 
3)هر چند ماه یک بار لپ‌ تاپ خود را به مراکز معتبر از جمله نمایندگی لپ تاپ ایسوس در کرج سپرده تا با تمیز کردن قطعات داخلی از انباشت آشغال ها و آلودگی در این قسمت ها و عواقب مخرب آن چون نقص عملکرد این قطعات پیشگیری شود. 
4)هنگام استفاده از لپ تاپ خود، کول پد را فراموش نکنید و از استفاده از لپ تاپ بر روی سطح های بسته مانند میز بالشت، پتو و... بپرهیزید. 
5)رعایت امور مربوط به حفظ سلامت فن لپ تاپ خود را فراموش نکنید. فن در پیشگیری از خرابی لپ‌ تاپ و قسمت های مختلف آن نقش بسیار مهمی دارد و با کنترل گرمای تولید شده به حفظ قطعات سخت افزاری از آسیب های ناشی از گرما کمک می کند. 
از دیگر علل اصلی خرابی و از کار افتادگی کارت گرافیک و دیگر قطعات سخت افزاری لپ تاپ می توان به نوسانات ولتاژی نامناسب اشاره داشت. از آنجایی که لپ‌ تاپ به طور مستقیم با برق ۲۲۰ ولت شهری سر کار دارد، احتمال ایجاد این نوع خرابی زیاد می باشد. برای پیشگیری از ورود نوسانات مخرب برق شهری به قطعات لپ تاپ و عواقب مخرب آن، می توانید از محافظ برق استفاده نمایید. این موضوع که توسط بسیاری از کاربران نادیده گرفته می شود، امری مهم در جهت حفظ سلامت و طول عمر لپ تاپ و قطعات سخت افزاری آن به ویژه کارت گرافیک است. 

علائم رایج خرابی کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس

یکی از راه هایی که می توانید از آن در جهت پیشگیری از خرابی های بیشتر کارت گرافیک و دیگر اجزای لپ تاپ خود استفاده نمایید، تشخیص درست و داشتن سرعت عمل در رفع مشکل است. چنانچه در ابتدای بروز یک مشکل به رفع آن اقدام نمایید، تا حد بسیار زیادی از گسترش خرابی و آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری می شود. 
می دانید که تشخیص یک مشکل کامپیوتری آن هم در ابتدای ایجاد آن امری دشوار است، و تنها متخصصان و کارشناسان این حوزه قادر به انجام چنین کاری می باشند. البته شما هم می توانید در صورت یادگیری نکات مربوطه و شناخت علائم اولیه خرابی کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس خود در رفع مشکل و پیشگیری از خرابی های بیشتر و سرایت خرابی به دیگر قسمت ها نیز سرعت به خرج دهید. 
به این منظور در ادامه رایج ترین نشانه های خرابی کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس بیان شده است که می توانید با مطالعه آن ها، اطلاعات بیشتری در مورد کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس خود و علائم آسیب دیدگی آن کسب نمایید. رایج ترین علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ عبارت اند از:
1)عدم تصویر گرفتن از صفحه نمایش روشن لپ تاپ 
2)بهم ریختگی تصاویر نمایش داده شده و تغییر شکل آنها 
3)سیاه شدن تصویر نمایش داده شده 
4)بهم ریختگی رنگ ها و جابجایی و شطرنجی شدن آنها
5)فریز شدن سیستم هنگام اجرای نرم افزار های گرافیکی نظیر بازی های سنگین 
6)ایجاد خطوط موازی عمودی و افقی بر روی تصویر صفحه نمایش 
7)مات شدن صفحه نمایش و افت کیفیت تصویر 
8)تغییر رنگ تصویر نمایش داده شده به رنگ آبی

تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس کرج

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ های ایسوس در کرج یک مجموعه بزرگ در زمینه تعویض و یا ترمیم قطعات و قسمت های آسیب دیده لپ تاپ های ایسوس است که می تواند با استفاده از متخصصان فوق حرفه ای و ماهر خود به اعمال نوین ترین روش های دنیا در عیب یابی و ترمیم یا تعویض و رفع مشکل بخش سخت افزاری لپ تاپ ایسوس شما، با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز پرداخته و خدمات مفیدی را در این زمینه در جهت رفاه تمام شما کاربران گرامی لپ تاپ های ایسوس در کرج در اسرع وقت ارائه نماید. 
تمامی خدمات مربوطه اعم از تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسوس مانند کارت گرافیک، هارد، باتری،  CPU پاور و... و همچنین امور نرم‌ افزاری همچون رفع اختلالات رایج، تعویض و نصب ویندوز، نصب آنتی ویروس و ویروس کشی سیستم و... با بهترین کیفیت ممکن توسط نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس کرج در جهت رفاه بیشتر شما کاربران کرجی لپ تاپ های ایسوس صورت می گیرد. شما می توانید با مراجعه به این مرکز از خدمات عالی ما در زمینه تعمیرات لپ تاپ های ایسوس بهره مند شده و یا برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید