روش صحیح شارژ کردن لپ تاپ ایسوس بیست و پنج/اردیبهشت

نکاتی در مورد شیوه صحیح شارژ لپ تاپ در نمایندگی ایسوس

شارژ کردن لپ تاپ ایسوس

یکی از نکاتی که باید همواره در استفاده و نگهداری لپ تاپ خود را رعایت کنید، اعمال روش صحیح در شارژ کردن لپ تاپ است. متاسفانه بسیاری از کاربران این امر را بسیار ساده دانسته و بدون توجه به هیچ یک از نکات ارائه شده به انجام آن می پردازند. در حالی که این کار نیز برای انجام صحیح نیازمند به کارگیری نکاتی است.
 اما اکثر کاربران برند های مختلف لپ تاپ از روش صحیح شارژ کردن این دستگاه اطلاعی نداشته و با هر روش ابتدایی و ساده ای که میان عموم رایج است به شارژ کردن دستگاه خود می‌ پردازند. باید بدانید که شارژ صحیح باتری لپ تاپ و به کار بستن راهکار های توصیه شده از سوی کارشناسان، می‌ تواند در حفظ سلامت باتری لپ تاپ و افزایش طول عمر آن بسیار موثر واقع شود. 
همچنین بسیاری از روش های رایج در شارژ کردن این دستگاه دارای اشکالات زیادی بوده که می‌ تواند به باتری لپ‌ تاپ آسیب های مخربی را وارد نماید. از این رو توصیه می شود با مطالعه ادامه این مطلب و به کارگیری راهکار های ارائه شده در این زمینه، به افزایش میزان سلامتی و طول عمر باطری لپ تاپ خود کمک کرده و از خرابی آن نیز پیشگیری نمایید. 
چرا که عدم رعایت این نکات می‌ تواند در مرور زمان مشکلات زیادی را در این بخش مهم از لپ تاپ ایجاد کرده و باعث بروز اختلالات مربوطه شود. سپس با گذشت زمان خرابی این بخش از لپ‌ تاپ گسترش یافته تا جایی که باعث از کار افتادگی این قطعه می شود. بنابراین رعایت نکات مربوط به حفظ سلامت باتری برای هر کاربر امری مهم و ضروری است. 

شارژ اولیه لپ تاپ ایسوس

از سوالات رایج کاربرانی که به تازگی یک لپ تاپ خریداری کرده‌ اند در مورد شارژ اولیه آن می باشد. شاید شما هم پس از خریداری یک لپ تاپ نو به این فکر افتاده اید که زمان مناسب برای شارژ کردن این دستگاه در بار اول چه مقدار است. یک باور غلط جا افتاده میان کاربران برند های مختلف لپ‌ تاپ، این است که این دستگاه برای اولین بار باید در زمان طولانی‌ تری شارژ شود. حتی برخی از متخصصان توصیه کرده‌ اند که برای بار اول لپ تاپ خود را ۸ تا ۱۲ ساعت در شارژ نگه دارید. 
باید بدانید که چنین امری از نظر علمی صحیح نبوده و در جهت انجام علت منطقی ای را شامل نمی‌ شود. چرا که شارژ لپ تاپ پس از پر شدن باتری متوقف شده و جریان برق قطع می شود. بنابراین دلیلی ندارد که باتری پس از پر شدن ظرفیت خود همچنان به برق متصل باشد. پس مدت زمان شارژ اولیه لپ تاپ نیز مانند دفعات بعدی است. 

جدا کردن باتری حین شارژ لپ تاپ ایسوس

یکی از سوالات رایج کاربران در این زمینه این است که آیا هنگام شارژ باتری باید آن را از لپ تاپ جدا کرد یا خیر. مفید بودن این امر بستگی به شرایط موجود دارد. برای مثال شارژ لپ تاپ در حین استفاده از آن هنگامی که ظرفیت باتری پر شده باشد هیچ اشکالی ندارد. چرا که در این حالت تامین انرژی به وسیله باطری قطع شده و لپ تاپ به صورت مستقیم از طریق برق وارد شده به کار خود ادامه می دهد. 
یکی از نکات مهم در این حوزه جداسازی باتری حین انجام عملیات سنگین است. بهتر است هنگامی که با لپ تاپ خود مشغول پردازش های سنگین و زمان بر هستید، باتری را جدا کرده و دستگاه را به صورت مستقیم به برق وصل کنید. این کار از داغ شدن باتری و کاهش طول عمر آن پیشگیری می کند. البته در صورت انجام این روش هرگز محافظ برق را فراموش نکنید. محافظ برق اتصال سیستم را ایمن کرده و سبب پیشگیری از ورود نوسانات مخرب ولتاژی و عواقب آن بر روی سیستم می شود. 

ابتدا شارژر را به پریز متصل کرده و سپس لپتاپ وصل کنید. 

دیگر راهکار موثر در افزایش طول عمر باتری و حفظ آن از عوامل مخرب مربوطه، در مورد چگونگی اتصال آداپتور است. شما باید برای پیشگیری از بروز آسیب‌ های موجود در این مورد در شروع شارژ لپ تاپ خود، ابتدا آداپتور را به جریان برق متصل کرده و پس از گذشت چند ثانیه لپ تاپ را به آن وصل کنید. شاید از خود بپرسید که این روش با روش عکس آن چه تفاوتی دارد؟ اهمیت این کار برای اکثر کاربران مشخص نبوده و از این رو در این مورد بسیار بی توجه هستند. 
باید بدانید که هنگام اتصال دوشاخه به پریز برق، نوسانات مخربی به آداپتور وارد می شود. چنانچه در این حالت لپ تاپ از پیش به شارژر متصل باشد این نوسانات مخرب به صورت مستقیم به دستگاه انتقال یافته و وارد بخش داخلی آن می شود و از این رو می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر پس از گذشت مدت کوتاهی از اتصال آداپتور به برق، لپ تاپ را به آن وصل کنید، انرژی الکتریکی موجود از حالت AC به  DC توسط آداپتور تبدیل شده و نوسانات مضر آن مهار می‌ شود. از این رو هیچ خطری سلامت‌ باطری و لپتاپ را تهدید نکرده که در نهایت افزایش طول عمر آن را در پی دارد. 

خالی شدن ظرفیت باتری در جهت شارژ مجدد

یکی از باورهای غلط که از زمان پیشین تاکنون میان کاربران لپ تاپ رایج بوده است، خالی شدن باتری برای شارژ مجدد آن می باشد. عموم مردم به اشتباه تصور می کنند که برای شارژ لپ تاپ خود ظرفیت باتری باید از پیش کاملا خالی شده باشد. حتی برخی گمان می‌کنند این کار برای سلامت باتری نیز مفید است. در صورتی که هرگز چنین چیزی واقعیت نداشته و انجام آن می‌تواند برای باتری لپ‌ تاپ بسیار مخرب باشد. 
در واقع در این حالت ظرفیت باتری کاملا خالی بوده و هنگامی که به شارژ آن اقدام می شود، انرژی برق به صورت ناگهانی به باتری انتقال یافته و شوک زیادی به آن وارد می نماید  به این منظور بهتر است هنگامی که سطح شارژ باتری بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است به شارژ مجدد آن بپردازید. همچنین همواره توصیه می‌ شود از پر شدن باتری لپ‌ تاپ خودداری کنید. در واقع بهتر است که به جای شارژ ۰ تا ۱۰۰ باتری لپ تاپ خود، این کار را به صورت ۲۰ تا ۸۰ درصد و در دفعات بیشتری انجام دهید. 

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ ایسوس در نمایندگی ایسوس کرج

چنانچه به هر دلیلی با خرابی و نقص عملکرد باتری لپ تاپ ایسوس خود مواجه شدید، می توانید آن را در جهت عیب یابی و بررسی دقیق به مراکز معتبر تعمیرات از جمله نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس در کرج بسپارید. نمایندگی ایسوس در کرج یک مجموعه پیشرفته در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسوس از جمله باتری، فن، کارت گرافیک، پاور و... می باشد. 
تمامی خدمات سخت افزاری به ویژه تعمیر و تعویض باتری معیوب لپ تاپ ایسوس و امور نرم افزاری مربوطه مانند نصب ویندوز، نصب آنتی ویروس اورجینال و به روزرسانی دوره‌ ای و مرتب آن، نصب انواع نرم افزار های عمومی و تخصصی، ریکاوری اطلاعات از دست رفته هارد سیستم و... در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ های ایسوس در کرج انجام می شود.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید