بررسی علل خرابی کارت شبکه لپ تاپ و راه رفع آن هشت/خرداد

بررسی اصلی‌ ترین علل خرابی کارت شبکه و عدم اتصال لپ تاپ ایسوس به شبکه اینترنت در نمایندگی ایسوس کرج

کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

یکی از قطعات سخت افزاری لپ تاپ که وجود آن برای کاربران، به ویژه کسانی که با شبکه اینترنت سروکار دارند مهم می باشد، کارت شبکه است. کارت شبکه قطعه ای بر روی مادربرد بوده که وظیفه آن برقراری ارتباط بین دستگاه و دنیای مجازی و متصل کردن لپ تاپ به اینترنت می باشد. البته در برخی از لپ تاپ ها این قطعه به عنوان یک برد مجزا وجود نداشته و به صورت آنبورد، یعنی بخشی از مادربرد لپ تاپ قرار دارد. از این رو کارت های شبکه در انواع مدل برند های مختلف لپ تاپ، تفاوت هایی از لحاظ ساختار و شکل ظاهری دارند، اما به طور کلی عملکرد آن ها یکسان بوده و وظیفه متصل کردن لپ تاپ به دنیای اینترنت را عهده دار هستند. 
آسیب دیدگی و ایجاد خرابی در قطعه کارت شبکه یا اتصالات مربوط به آن، می‌ تواند باعث ایجاد مشکل در اتصال سیستم به اینترنت شود. برخی اختلالات نرم افزاری رایج و همچنین ایجاد اختلال در عملکرد برنامه و درایور شبکه، مشکلاتی را در زمینه اتصال به اینترنت برای لپ تاپ به وجود می آورد. در اکثر موارد، مشکلات مربوط به کارت شبکه و عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت، با به کارگیری صحیح ترفند هایی در بخش نرم افزار حل شده و از بابت آن جای نگرانی باقی نمی ماند.
 اما همین امور مربوط به سیستم عامل هم، نیازمند داشتن آگاهی و آموزش صحیح است. چرا که ممکن است در صورت اعمال اشتباه در تنظیمات سیستم عامل، مشکلات و اختلالات دیگری در موارد مختلف رخ دهد. از این رو اگر شما هم یکی از کاربران اینترنت و لپ تاپ های ایسوس هستید، بهتر است با مطالعه ادامه این مقاله، ضمن یادگیری نکات و آموزش هایی در این زمینه، به مقابله با ایجاد اختلال در اتصال دستگاه خود به اینترنت و رفع آن بپردازید. 

علل اصلی عدم اتصال به اینترنت و خرابی کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

همانطور که می دانید شما برای رفع هر مشکلی، نیازمند عیب یابی و بررسی دقیق در جهت آگاهی از ریشه اصلی ایجاد آن مشکل هستید. برای عیب یابی و بررسی صحیح نیز، باید دانش آن را فرا گرفته و با توجه به اطلاعات معتبر، به انجام مراحل عیب یابی بپردازید. کارت شبکه از قسمت هایی است که بررسی بخش نرم‌ افزار آن کار چندان مشکلی نبوده، و کاربر در صورت داشتن دانش لازم، می تواند به تشخیص درست علت اصلی مشکل بپردازد.
 شما می توانید پس از مواجه شدن با اختلالاتی در اتصال لپ تاپ ایسوس خود به شبکه اینترنت، با کسب اطلاعات بیشتر در ادامه، به عیب یابی صحیح قسمت کارت شبکه لپ‌ تاپ خود بپردازید. برخی از علل اصلی خرابی کارت شبکه لپ تاپ ایسوس عبارت اند از:

قطع اتصال کارت شبکه بی سیم از مادربرد لپ تاپ ایسوس

گاهی اوقات شما پس از مراجعه به تنظیمات بخش کارت شبکه دستگاه خود، متوجه عدم اتصال کارت شبکه می شوید. در این حالت به احتمال این قطعه از دیگر اتصالات لپ تاپ به ویژه مادربرد قطع شده، و شناخته نشدن کارت شبکه به دلیل قطع ارتباط آن با سایر قسمت ها می باشد. این مشکل ممکن است در حالت اکسید شدن نقاط اتصال کارت شبکه مادربرد رخ دهد. در این حالت ارتباط میان کارت شبکه بی سیم و مادربرد قطع شده و دستگاه در اتصال به اینترنت دچار اختلال می‌شود. 
پس از مطمئن شدن از وجود این مشکل، می توانید از متخصصان این حوزه در نمایندگی ایسوس کرج، در جهت خارج ساختن کارت شبکه و پاکسازی آن از آلودگی‌ های موجود و همچنین اتصال دوباره آن به مادربرد و رفع اختلال عدم اتصال لپ تاپ ایسوس به اینترنت، کمک بخواهید. 

ایجاد اختلال در نرم افزار کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

در برخی موارد مشکل عدم اتصال دستگاه شما به اینترنت، به دلیل مختل شدن برنامه کارت شبکه رخ می‌ دهد. این اختلال یکی از اختلالات نرم افزاری رایج است که هر کاربر معمولی نیز با فراگیری اطلاعات کافی در این زمینه، می‌ تواند به رفع آن اقدام نماید. بهترین راه برای رفع اختلالات مربوط به نرم‌ افزار کارت شبکه، حذف و نصب دوباره این برنامه است. در صورت عدم حل این مشکل پس از راه اندازی مجدد نرم افزار شبکه، می توانید از متخصصان ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس کرج مشورت گیرید.
 
عدم نصب درایور کارت شبکه در لپ تاپ ایسوس و راه حل آن

از دیگر مواردی که عدم اتصال لپ تاپ ایسوس به اینترنت را باعث می‌شود، نصب نبودن درایور کارت شبکه است. در صورتی که از عدم نصب درایور شبکه در سیستم خود مطمئن شدید، می توانید آن را از طرق مختلفی نصب نمایید. یکی از مشکلاتی که کاربران در این حالت با آن مواجه می شوند، چگونگی نصب درایور شبکه در صورت عدم دسترسی به اینترنت است. در واقع نصب این مورد نیازمند دسترسی به اینترنت بوده و این حالت در صورتی ایجاد می‌شود که سیستم مورد نظر به شبکه اینترنت وصل نمی شود. 
شما می توانید درایور مربوط به کارت شبکه لپ تاپ خود را، با دستگاهی دیگر از سایت رسمی ایسوس دریافت کرده و فایل آن را از طریق یک فلش یا سی دی، به لپ تاپ خود منتقل نمایید. پس از پایان روند انتقال، این برنامه را مانند دیگر موارد مشابه در لپ تاپ ایسوس نصب کنید. 

تاثیر خرابی کارت شبکه یا مادربرد در اتصال به اینترنت

اگر با امتحان کردن تمامی روش ها و بررسی دقیق بخش نرم افزار کارت شبکه لپ تاپ خود، مشکل عدم اتصال به اینترنت رفتع نشد، احتمال دارد که آسیب دیدگی قسمت های سخت افزاری در ایجاد چنین اختلالی دخیل باشد. مادربرد و کارت شبکه دو قطعه موثر در این زمینه هستند، که در صورت خرابی هر یک از آن ها، سیستم مورد نظر در اتصال به شبکه دچار اشکال می شود. 
بهترین راه در این حالت، مراجعه به یک مرکز حرفه ای در زمینه تعمیرات قطعات لپ تاپ ایسوس است تا متخصصان با بررسی دقیق، به ترمیم بخش‌ های تخریب شده بپردازند. این کار به دلیل حساسیت بالا، باید توسط یک فرد ماهر در این حوزه صورت گیرد و کاربران معمولی به دلیل عدم داشتن دانش و مهارت کافی، قادر به انجام صحیح آن نیستند. 

رفع عدم اتصال لپ تاپ ایسوس به شبکه اینترنت در نمایندگی ایسوس کرج

همانطور که مطالعه کردید، عدم اتصال لپ تاپ ایسوس به شبکه اینترنت و خرابی کارت شبکه، علل مختلفی را شامل می‌ شود که برخی از آن ها به دست خود کاربر قابل حل بوده و در صورت ایجاد چنین اختلالاتی جای نگرانی باقی نمی ماند. اما خرابی بخش های سخت افزار مربوطه، نیازمند عیب یابی و بررسی حرفه‌ای و انجام اعمال حساس در جهت رفع مشکل می باشد. به همین علت یک کاربر عادی نمی تواند به تعمیر قسمت های سخت افزاری اقدام نماید. 
شما می توانید پس از اطمینان در مورد خرابی کارت شبکه، مادربرد و دیگر قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسوس خود، و همچنین برای انجام امور نرم افزاری پیچیده، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج مراجعه نمایید. تمامی امور مربوط به آسیب دیدگی قطعات مختلف سخت افزاری و تعمیر و تعویض آن ها، و همچنین رفع اختلالات نرم افزاری، توسط متخصصان ماهر نمایندگی ایسوس کرج در اسرع وقت و به بهترین نحو ممکن صورت می گیرد.

نظرات

علی اکبری پاسخ
29/01/1401

یکی دیگر از قطعات سخت افزاری لپ تاپ کارت شبکه که برروی مادربرد می باشد و برای اتصال به اینترنت استفاده می شود

امیرذبیحی پاسخ
29/01/1401

خرابی و یا از کارافتادگی کارت شبکه باعث عدم اتصال به اینترنت می شود وان را مختل می کند

فریبا پاسخ
29/01/1401

در برخی موارد اختلال کارت شبکه نرم افزاری می باشد و باید نرم افزار مربوط به کارت شبکه را حذف و مجدد نصب کنیم

حسن جمالی پاسخ
29/01/1401

یکی از مواردی که باعث عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت می شود نصب نبودن درایور کارت شبکه می باشدکه باید از سایت همان برند لپ تاپ دریافت نمایید

شایان پاسخ
29/01/1401

مادربرد و کارت شبکه از مهم ترین عامل های خرابی در عدم اتصال به اینترنت است

نظر خود را اضافه کنید