رایج ترین علل خرابی کیبورد لپ تاپ ایسوس و نحوه تعمیر آن بیست و سه/خرداد

بررسی علل اصلی خرابی کیبورد لپ تاپ ایسوس و تعمیر آن در نمایندگی ایسوس کرج

کیبورد لپ تاپ ایسوس

کیبورد یا صفحه کلید از قطعات مهم سخت افزاری هر لپ تاپ می باشد. کیبورد به عنوان یک راه ورودی، از مهم‌ترین راه‌ های ارتباطی کاربر با رایانه به شمار رفته و حفظ سلامت آن در جهت انتقال صحیح اطلاعات به سیستم ضروری است. این قطعه به دلیل دسترسی مستقیم کاربر و تماس با دنیای بیرون، همواره آسیب‌ پذیرتر از قطعات داخلی بوده و پس از استفاده طولانی و یا استفاده غیر اصولی، دچار خرابی در بخش‌ های مختلف می شود. 
به همین علت کاربر همواره حین استفاده از لپ تاپ، باید نکاتی را در جهت حفظ سلامتی صفحه کلید رعایت نماید. ممکن است پس از گذشت مدت طولانی، کلید های کیبورد به دلایل مختلفی از کار افتاده یا دچار نقص عملکرد شوند. در ادامه علل اصلی خرابی و نقص عملکرد کیبورد و دیگر اختلالات رایج در صفحه کلید در لپ تاپ ایسوس و راه رفع آن برای شما کاربران بیان شده است. 

علل اصلی خرابی کیبورد لپ تاپ ایسوس و علائم آن

همانطور که در قسمت قبلی گفته شد، صفحه کلید به دلیل محل قرارگیری، همواره نسبت به دیگر قطعات لپ تاپ بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرد. کلید های کیبورد راه ارتباطی بین کاربر و دستگاه هستند که ممکن است به دلیل استفاده مکرر و یا استفاده غیر اصولی کاربر، دچار نقص در عملکرد شوند. خرابی ایجاد شده در بخش کلید های کیبورد تا حد بالایی قابل ترمیم بوده مگر آسیب وارد شده خیلی جدی باشد. 
یکی از اصلی ترین علل خرابی این قطعه و ایجاد اختلال در عملکرد آن، انباشته شدن مواد مضر بر روی سطح کیبورد و ورود به بخش های داخلی است. این مواد مضر می تواند شامل گرد و غبار، چربی ها، مایعات، آشغال های ریز و... باشد، که با ورود به قسمت های داخلی کیبورد، عملکرد اجزای آن را مختل می کند. به همین علت توصیه می شود که همواره مرتباً کیبورد و دیگر اجزای رایانه خود را گردگیری و تمیز کنید. 
البته شما به عنوان یکی از کاربران دنیای لپ تاپ، باید بدانید که قطعات داخلی لپ تاپ که قسمتی از کیبورد را هم شامل می‌ شوند، برای عملکرد صحیح نیازمند گردگیری و پاکسازی از آشغال های انباشته شده به صورت ماهیانه هستند. این کار می‌تواند تا حد زیادی طول عمر لپ تاپ ایسوس و قطعات سخت افزاری آن را افزایش دهد. چنانچه از رایانه خود به صورت روزانه و مکرر استفاده نمی کنید، می توانید این کار را چند ماه یک بار هم انجام دهید. 
نکته مهم در این مورد این است که باز و بست لپ تاپ و پاکسازی قطعات داخی مختلف آن از آلودگی‌ های موجود، امری حساس بوده که برای انجام صحیح، نیازمند یک متخصص حرفه‌ای است. شما می توانید این کار را به متخصصان ماهر و چیره دست ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس کرج بسپارید. در غیر این صورت با انجام هر اشتباه، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به کیبورد و دیگر قسمت ها وارد شود. 
یکی از دیگر علل اصلی آسیب دیدگی کیبورد لپ تاپ ایسوس، استفاده غیر اصولی کاربر است. در این حالت با وارد شدن ضربه های سنگین و تحمیل فشار زیاد، اجزای داخلی تحت تاثیر قرار گرفته و ممکن است در اثر فشار زیاد، صفحه کلید از قسمت داخلی دچار شکستگی شود. در چنین حالتی به دلیل مقاوم تر بودن سطح بیرونی این دکمه ها، کاربر با شکستگی و آسیب دیدگی آن مواجه نشده و با بروز علائم مربوطه، حین استفاده متوجه نقص عملکرد در این قسمت می شود. 

رایج ترین علائم خرابی کیبورد لپ تاپ ایسوس و راه های مقابله با آن

از علائم رایج آسیب دیدگی کیبورد لپ تاپ ایسوس، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
(1 گاهی ممکن است با فشار دادن یک دکمه به قصد وارد کردن نشانه مورد نظر به سیستم، نشانه دیگری در لپ تاپ شما تایپ شود. این حالت معمولاً در صورتی پیش می آید که دکمه ها و اتصالات درونی کلید ها به هم گره خورده باشند. علل اصلی پدید آمدن چنین اختلالی در صفحه کلید، استفاده غیر اصولی و مکرر کاربر و وارد کردن ضربه های محکم به کلید های کیبورد حین استفاده می باشد. بهتر است در جهت پیشگیری از رخ دادن این موضوع، هر چند وقت یک بار به کیبورد لپ تاپ خود استراحت داده و همواره هنگام استفاده، به آرامی دکمه‌ های آن را فشار دهید. 
(2در برخی مواقع، تعدادی از کلید های کیبورد به صورت ردیف های افقی یا عمودی دچار نقص عملکرد شده و درست کار نمی‌ کنند. این مشکل در صورت تشدید می‌ تواند به حالت از کار افتادگی دکمه های مذکور تغییر حالت دهد. معمولاً به وجود آمدن چنین اتفاقی به دو علت صورت می گیرد: استفاده غیر اصولی و نفوذ آلودگی به پخش های درونی. 
در جهت پیشگیری از این اختلال می توانید همواره نکات مربوط به استفاده صحیح از کیبورد را رعایت کرده و مرتبا آن را از گرد و خاک و آشغال های انباشته شده تمیز نمایید. در صورت عدم آلودگی زیاد این قسمت، می‌ توانید لپ تاپ را با حالت ۷۵ و یا ۹۰ درجه خم کرده و با تکان دادن آن، به خارج شدن این آشغال ها از درز بین کلید ها کمک کنید. توجه داشته باشید که این کار را با آرامی تمام انجام داده تا به قسمت های مختلف لپ تاپ آسیب وارد نشود. 
(3یکی از موارد آزار دهنده ای که کاربران لپ تاپ در بخش صفحه کلید با آن مواجه می‌ شوند، از کارافتادگی کامل این قطعه می باشد. در این حالت کیبورد به صورت کامل دچار نقص عملکرد شده و دیگر کار نمی کند. این مشکل ریشه در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه دارد. در صورت مواجه شدن با چنین وضعیتی، پیشنهاد می‌ شود پیش از انجام هر کاری تنظیمات لپ تاپ ایسوس خود را چک کنید. ممکن است به دلیل برخی نا هماهنگی های نرم افزاری، صفحه کلید غیر فعال شده باشد که با اعمال امور مربوطه، این مشکل به سادگی قابل حل بوده و جایی برای نگرانی باقی نمی ماند. 
اما دیگر علل از کار افتادگی کیبورد، اشکالات سخت افزاری و آسیب‌ دیدگی بخش فیزیکی قطعه و ایجاد اختلال در عملکرد آن است. ممکن است صفحه کلید به علل مختلفی مانند آبخوردگی، وارد شدن ضربه و تحمیل فشار، انباشته شدن بیش از حد آشغال و چربی و... از کار افتاده و یا اتصالات آن از قطعات دیگر قطع شده باشد. 
در تمامی این حالات در جهت رفع مشکل، می توانید به مراکز معتبر در این زمینه، نظیر نمایندگی ایسوس کرج مراجعه نمایید تا با بررسی دقیق و اعمال بهترین روش های عیب یابی، به تعمیر تخصصی قطعات آسیب دیده لپ تاپ شما و رفع اختلالات نرم افزاری موجود بپردازند. به دلیل حساسیت بالای این امور، تا حد ممکن خود از باز و بست لپ تاپ و دستکاری قطعات آن پرهیز نمایید. 

تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس کرج

شما می توانید در صورت خرابی، از کار افتادگی و شکستگی قطعات مختلف، اختلالات نرم افزاری و دیگر مشکلات لپ تاپ ایسوس خود، به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسوس کرج در جهت رفع اشکالات رخ داده به بهترین نحو، مراجعه نمایید. 
نمایندگی ایسوس کرج یکی از بهترین مراکز در زمینه تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده لپ تاپ های ایسوس، و همچنین رفع اختلالات نرم‌ افزاری آن می باشد. این مرکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض کیبورد و ترمیم دیگر قسمت های آسیب دیده، با استفاده از بهترین و ماهرترین متخصصان و به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزارآلات، به حل مشکلات ایجاد شده در لپ‌ تاپ ایسوس شما به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت می پردازد.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید