راهکار های افزایش دقت و سرعت موس در لپ تاپ هفده/تیر

روش های افزایش سرعت و دقت موس لپ تاپ توسط نمایندگی ایسوس کرج

ماوس لپ تاپ ایسوس

ماوس یکی از کاربردی ترین لوازم مورد استفاده کاربران و راه های ارتباطی آن ها با لپ تاپ و کامپیوتر است. این قطعه مهم‌ ترین راه ارتباطی کاربر با سیستم مورد نظر بوده که می تواند سرعت انجام کار با دستگاه را تا حد زیادی افزایش دهد. در گذشته این قطعه با سیم بلندی تولید شده که از طریق پورت usb به لپ تاپ و کامپیوتر متصل می گردد. اما امروزه ماوس هایی به صورت بی‌ سیم، همراه با دانگل های مخصوص تولید شده تا دردسر های موس های سیمی و کابل آنها را کاهش دهد. 
این وسیله در سیستم های کامپیوتری از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که در صورت عدم وجود و یا خرابی آن، اکثر کارهای رایج را نمی توان انجام داد. در واقع انجام بسیاری از وظایف ماوس از عهده کیبورد خارج می باشد. اما لپ‌ تاپ‌ ها یک راه ارتباطی با انجام وظایف ماوس را بر روی بدنه داخلی در کنار کیبورد دارا می باشند. 
تاچ پد یک صفحه حساس در کنار صفحه کلید لپ تاپ بوده که در قسمت پایین آن دو کلید قرار دارد. این کلید ها نقش همان کلید راست و چپ ماوس را ایفا می‌ کنند. با صفحه حساس لمسی آن هم می‌توان کاری مشابه چرخش ماوس و جابجایی نشانه آن در صفحه نمایش انجام داد. اما با وجود صفحه تاچ پد در کنار کیبورد لپ تاپ نیز، کاربران ماوس را برای انجام امور خود و ارتباط با سیستم ترجیح می دهند. 
چرا که این وسیله از سرعت بیشتری نسبت به تاچ پد برخوردار بوده و استفاده از آن نیز راحت تر می باشد. اکثر کاربران لپ تاپ های برندهای مختلف از تاچ پد تنها در زمان نیاز و نبود ماوس کمک می‌ گیرند و این وسیله را به عنوان راه ارتباطی اصلی میان خود و سیستم انتخاب می‌ کنند. تاچ‌ پد علاوه بر مشکلاتی چون سرعت کمتر و استفاده سخت‌ تر، صفحه ای بسیار حساس بوده و ممکن است در اثر اشتباهات کوچک نیز دچار آسیب و شکستگی شود. از این رو توصیه می شود شما هم در صورت نیاز و عدم دسترسی به ماوس از این ابزار استفاده نمایید. 
البته ماوس هم ممکن است در اثر استفاده غیر اصولی و طولانی مدت دچار افت کیفیت و کاهش سرعت شود. اما نتیجه بررسی های گذشته نشان می دهد که این قطعه، از طریق اعمال تنظیماتی قابل ارتقا و افزایش سرعت و دقت است. چنانچه ماوس سیستم شما به هر دلیلی دچار افت سرعت و کیفیت شده است، می توانید با مطالعه ادامه این مقاله در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس کرج، ضمن یادگیری نکات و آموزش های مربوطه، با به کار بستن این ترفند ها سرعت و دقت ماوس سیستم خود را افزایش دهید. 

راهکار های افزایش دقت و سرعت ماوس لپ تاپ ایسوس

همانطور که گفته شد، ماوس یک راه ارتباطی مناسب و کاربردی برای کاربران لپ تاپ و کامپیوتر با سیستم خود می باشد. این وسیله نسبت به تاچ‌ پد سریع تر عمل کرده و کار با آن نیز آسان تر است. آسیب پذیری ماوس در مقایسه با تاچ پد بسیار کمتر بوده و به دلیل اینکه یک وسیله جانبی و مجزا از دستگاه به شمار می‌ رود، کاربرد آن بیشتر و گسترده تر است. 
این وسیله معمولاً در اثر ضربه و فشار دچار شکستگی و آسیب دیدگی و همچنین نقص عملکرد می شود. اما در برخی موارد، استفاده غیر اصولی و بی دقتی کاربران و همچنین استفاده طولانی مدت از ماوس، باعث افت کیفیت و کاهش سرعت آن شده که می‌ تواند سرعت کار با سیستم را نیز کم کند. 
چنانچه شما نیز بنا به هر دلیلی متوجه افت سرعت و دقت ماوس لپ تاپ ایسوس خود شده اید، می توانید با اعمال ترفند هایی در این زمینه، به افزایش سرعت و دقت این وسیله و رفع مشکل روی داده در موس لپ تاپ خود بپردازید. در ادامه راهکار های اعمال سرعت و دقت بیشتر در ماوس بیان شده است که می‌ توانید از آن در جهت رفع مشکل مربوطه استفاده نمایید. 

افزایش سرعت و دقت موس لپ تاپ ایسوس با روش  Enhance Pointer Precision 

شما به راحتی می توانید با وارد شدن به بخش تنظیمات سیستم از طریق کنترل پنل ویندوز، به اعمال گزینه‌ هایی بپردازید که سرعت و دقت بیشتر ماوس را به همراه دارد. با فعال کردن قسمت  Enhance Pointer Precisionلرزش های ماوس تا حد ممکن کم شده و دقت آن نیز افزایش می یابد. همچنین این گزینه امکاناتی را در زمینه اندازه حرکت مکان نمای ماوس به شما ارائه خواهد داد. 
به این صورت که با فعال کردن آن هنگامی که ماوس تند تر حرکت می کند، حرکت مکان نمای آن دورتر شده و هر چه کمتر از سوی کاربر حرکت داده شود فاصله حرکات مکان نما کمتر خواهد شد. چنانچه در انجام کار های خود به دقت و حساسیت بیشتر ماوس نیاز دارید، می توانید با فعال کردن گزینه Enhance Pointer Precision به این قابلیت دسترسی پیدا کنید. 
البته این امکان از سوی اشخاصی که معمولا از موس های ساده تر و ارزان قیمت تر استفاده می کنند (مانند کارکنان ادارات، سازمان‌ های بزرگ و...) چندان مورد توجه قرار نگرفته و بیشتر مورد استفاده کاربرانی است که به انجام امور حساس و حرفه‌ای با سیستم خود می پردازند. 

افزایش سرعت و دقت موس لپ تاپ ایسوس با روش DPI

فعال سازی گزینه های مربوط به این روش می‌ تواند سرعت ماوس لپ تاپ را افزایش دهد. برای انجام این کار تنها کافی است که به تنظیمات سیستم خود وارد شوید. در قسمت کنترل پنل از تنظیمات سیستم خود، به قسمت Pointer Speed   و DPI وارد شده و گزینه Hardware and Sound   و Mouse را اعمال نمایید. 
پس از انجام این مراحل می توانید سرعت ماوس لپ تاپ ایسوس خود را تعیین کنید. در نهایت آن را ذخیره کرده و از بخش تنظیمات خارج شوید. البته این قابلیت بیشتر مورد استفاده کسانی است که با سیستم خود به انجام کارهایی با دقت و حساسیت بالا می پردازند. 
برای مثال گیمر ها برای اجرا و انجام بازی های حرفه ای و گرافیست ها در جهت انجام امور گرافیکی از این روش برای افزایش سرعت ماوس دستگاه خود استفاده می کنند. تمامی این امور تنها با ورود به بخش تنظیمات مربوطه و اعمال گزینه هایی صورت می گیرد. البته برخی از ماوس ها کلید هایی در بدنه خود داشته که می توان با دستکاری آن ها از این امکانات بهره مند شد. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس در کرج

نمایندگی ایسوس در کرج یک مرکز عالی و فوق حرفه ای در حوزه تعمیرات تخصصی لپ تاپ های ایسوس در کرج بوده، که می تواند با استفاده از کارشناسان خبره خود و استفاده از بهترین و نوین ترین روش های روز دنیا در تعمیر و تعویض و مراحل عیب یابی قطعات، توسط پیشرفته ترین دستگاه و ابزار آلات روز دنیا، به رفع مشکلات سخت افزاری و اختلالات نرم افزاری لپ تاپ ایسوس شما بپردازد. 
تمامی خدمات مربوط به لپ تاپ های ایسوس و ترمیم قسمت های آسیب دیده آن و همچنین رفع اشکالات رایج نرم افزاری، توسط این مرکز به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت، در جهت رفاه تمام شما کاربران لپ تاپ های ایسوس در کرج صورت میگیرد.

نظرات

ملینا دهقان پاسخ
29/01/1401

از کاربردی ترین و رایج ترین لوازم جانبی برای ارتباط بین کابر ولپ تاپ ماوس می باشد

مهدی پاسخ
29/01/1401

ماوس هم در مقابل فشار وضربه دچار شکستگی و عدم عملکرد می شود

ملیکا زارع پاسخ
29/01/1401

برای افزایش سرعت ودقت ماوس می توانیم از روش DPI استفاده کنیم

حامد عامری پاسخ
29/01/1401

تاچ پد هم عملکردی شبیه به ماوس دارد و بر روی کیبورد در کنار صفحه کلید قرار دارد

نظر خود را اضافه کنید