آموزش چند نکته درباره کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ ایسوس سه/شهریور

با طی کردن مراحل کالیبره کردن مانیتور تصویری با سایز دلخواه،رنگ و نور مناسب خواهد بود

قبل از شروع کردن به روش کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ ایسوس چند نکته درباره بهترین زمان و شیوه انجام این کار توسط نمایندگی ایسوس در کرج خواهیم پرداخت برای تشخیص بهترین زمان کالیبره کردن صفحه نمایش لپ تاپ توجه به این موارد به کاربران کمک می کند که صفحه نمایش لپ تاپ شما اگر کوچک تر از آن چیزی است که هست دیده می شود و یا صفحه لپ تاپ شما بسیار پر نور یا کم نور است یا رنگهای آن واضح و به خوبی دیده نمی‌شود و زمان کالیبره کردن مانیتور رسیده . 
با روش‌های موجود کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ این کار به دو روش امکان پذیر است یکی اینکه کالیبره کردن را به وسیله چشمان انجام دهید یا اینکه این کار را با دستگاه کالیبراتور رنگ یا همان نورسنج واگذار کنید . 
چند نکته درباره کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ 
کالیبره کردن لپ تاپ کار دشواری نیست و با تغییرات اندک نرم‌افزاری که در تنظیمات لپ تاپ انجام می‌شود و اگر کیفیت رنگ مانیتور لپ تاپ قابل رضایت نیست این کار را انجام دهید و قبل از انجام این کار دو راه مد نظر داشته باشید که یک اینکه لپ‌تاپ باید به مدت زمان ۲۰ دقیقه روشن بماند تا مانیتورتان را به خوبی گرم کند و دوم اینکه قبل از کار باید از بالاترین میزان رزولوشن مانیتور لپ تاپ قرار گرفته باشد و بعد از بررسی هر دو روش می توان مراحل درج شده جهت کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ خود اقدام کنید . 
برای راهنمایی های بیشتر باید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس در کرج تماس گرفته و اطلاعات کسب کنید . 
روشهای آموزش کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ . 
کالیبره کردن لپ تاپ ساده ترین و سریعترین راه نگاه کردن به الگوهای کالیبره از روی دکمه های تنظیمات مانیتور مانند کنترل روشنایی و وضوح سطح رنگ و درجه حرارت رنگ و غیره است و در لپ‌تاپ های جدید کلیدهای مربوط به کالیبره معمولاً در بخش پایینی صفحه کلید و یا اطراف آنها هستند و همچنین کلیدهایی در صفحه کلید لپ تاپ شما کاربران وجود ندارد و بایستی به تنظیمات مرتبط با این بخش در لپ تاپ مراجعه کنید . 
در سیستم‌های ویندوز کالیبره کردن باید اول به قسمت کنترل پنل رفته و کلمه calibrateرا پیدا کرد بعد از اینکار روی کلمه  calibrate display color کلیک می کنیم با این پایه یک پنجره با نمایش کالیبراسیون رنگ برای کاربران نمایش داده می شود.
در صفحه اولیه که شامل روشنایی گاما کنترل و تعادل رنگ هستند و برای هر یک از این مراحل مانیتور لپ تاپ سطح ایده‌آلی را باید نمایش داده و بعد از آن نوار لغزنده برای تنظیمات ارائه می شود که با طی کردن این مراحل لپ‌تاپ به کاربران اجازه می دهد تا وضعیت مانیتور لپ تاپ را در قبل و بعد از تغییرات بررسی کنند و در صورت ناراضی بودن از این تغییرات روی گزینه finish ‏کیلیک کرده تا این تغییرات کالیبره ذخیره گردد و در آخر به صفحه بعدی با کالیبراسیون جدیدی خواهید رفت و با طی کردن این مراحل کالیبره کردن این مانیتور لپ تاپ شما به راحتی انجام شده و تصویری با رنگ سایز و نور بندی مناسب روی مانیتور نقش خواهد بست . 
نمایندگی لپ تاپ ایسوس کرج ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه هاست اعم از تعمیر، بهسازی، فروش و ترمیم، بازیابی اطلاعات هارد، تعویض قطعات و غیره است . 
کاربران برای سرویس های ذکر شده  می توانند بعد از حضور در این مرکز و مراجعه خدمات تخصصی مورد نظر خود را دریافت کنند و جهت ارتقاء سطح کیفی خدمات و استانداردهای جهانی تمامی تعمیرات انجام شده در نمایندگی لپ تاپ ایسوس می بایست بعد از اتمام کار به تایید کارشناسان فنی این مرکز برسند . 
کارشناسان فنی نمایندگی تعمیرات ایسوس در کرج بعد از انجام تست ها و اطمینان از عملکرد درست دستگاه آن را برای تحویل به کاربران و مشتریان آماده و بسته بندی می کنند و در غیر اینصورت یعنی در صورت بروز اشکال مجدد در دستگاه لپ تاپ شما مجدد به بخش فنی ارجاع داده میشود و کلیه سفارش های ارائه شده در نمایندگی لپ تاپ ایسوس با گارانتی و ضمانت است .

 

نظرات

ندا امبری پاسخ
7/11/1400

توضیحاتتون خیلی کامل بود.

علی اکبری پاسخ
23/11/1400

برای کالیبره کردن می توانیم هم خودمان انجام دهیم هم از نورسنج کمک بگیریم .ممنون از مقاله جامعتون

امیرذبیحی پاسخ

بیشتر از 2 ساعت

23/11/1400

برای کالیبره کردن لپ تاپ چقد باید روشن باشد؟

نگین مقدم پاسخ
23/11/1400

برای کالیبره کردن لپ تاپ حتما باید 20دقیقه روشن باشد وهم تصویر دربالاترین میزان رزولوشن قرار بگیرد.

نظر خود را اضافه کنید